01/2019

„Na vozíku KoloFogo se nám líbí hlavně jeho víceúčelovost – jednokolka a kočárek v jednom.“

Stejně jako na jaře ve World of MTB i v dalším německém časopise BIKE porovnávali KoloFogo jedinou další jednokolkou, německým Singletrailerem. Chvíli trvalo, než jsme z redakce dostali výstup testu, mají striktní pravidla, aby pokoutným zveřejňováním stránek nenabourali prodej a čtenost magazínu 🙂 Možná po nějaký době bude přece jenom možný tu publikovat PDFko článku. Prozatím alespoň stručné resumé:

Ze srovnání jsme vyšli jako těžší vozík. Jinak prý OK. Vedle Singletrailera jediná plnohodnotná alternativa pro ty, kteří chtějí jezdit s dětmi v terénu.

Srovnávat váhu asi dost dobře nejde, protože naše německá konkurence – všechna čest, velmi dobře udělaná – je jen a jen čistokrevný vozík, ke všemu takový, že se nedá složit (klec je svařená napevno). Nás testovali v plné výbavě, tj. s kočárkovými kolečky a s odrážedlem, verze vybavená stojánkem je mnohem lehčí. Vždycky budeme o něco málo těžší, ale na druhou stranu, třeba se na váze dá ještě někde ubrat 🙂

Co se té složitosti týče, vytkli nám pracnější nastavování výšky bezpečnostních pásů a moc spojů na rámu, což je sice ideální pro skládání a pro verzi kočárek, nicméně je pak třeba víc kroků ke složení a přicvaknutí za kolo. Holt jsme současně kočárek, což znamená delší, ale ne snad nekomfortní skládání 😉

Mám radost, že si nás v BIKE Magazinu všimli a že nás otestovali. Díky! Níže pár slov od Stefana Freye, který s naším vozíkem s kočárkovou výbavou jezdil a poslal nám shrnutí e-mailem:

“Bylo skvělý jezdit s vozíkem KoloFogo. Obzvlášť se mi na něm líbí jeho víceúčelovost – jednokolka a kočárek v jednom. Hodně praktický jsou i odkládací prostory v čalounění – zadní kapsa a vyklápěcí kapsa pod sedačku. Skvělý je i to, že si můžu odepnout boční okna se síťovinou. Odpružení funguje perfektně a vozík se za kolem chová velmi dobře.

Co mi přijde trochu škoda je, že je vozík v plné kočárkové verzi těžší. Je potřeba trochu víc zabrat, abych ho dostal do kopce. Vyšší váha se pak projevuje i ve sjezdu. Jinak se ovšem KoloFogu nedá nic vytknout 🙂 ”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *