Šmídová: KoloFogo u nás nezahálí

Sympatická bikerka z Lomničky nedaleko Brna toho v závodění dokázala opravdu hodně. Aktuálně si užívá roli mámy, kterou dík jednokolce Kolofogo spojila i s kolem.

Aničce nejvíc sednou vytrvalostní tratě, což potvrdila nejen v seriálu závodů Kolo pro život, ale i na mistrovství republiky stříbrem v maratonu. Působí skromným dojmem, ale ve skutečnosti je to velká bojovnice.

Když jsme se s Aničkou poprvé potkali, neměl jsem vlastně pořádně tuchu o tom, s kým si podávám ruku. Předváděli jsme jí tehdy náš vozík KoloFogo a v jednu chvíli jsme potřebovali pro jistotu ověřit průměr sedlovky kola, za kterým jej bude tahat. Zavedla nás do garáže, kde se tak trochu práší na její trofeje. Je jich nespočet – mezi nimi třeba poháry za vítězství v seriálu Kolo pro život 2014 a 2015, za vítězství ve slovenském etapovém závodě Horal Tour (2015) nebo za vítězství v rakouském MTB maratonu Salzkamergut Trophy (2015).

Anička letos jezdila i se svým prvorozeným synem a pro nás je velkou ctí, že si k tomu vybrala vozík KoloFogo. Už když jsme se viděli poprvé, netajila se tím, že by si přála co největší rodinu. A tak není divu, že jí už brzo budeme moct blahopřát k narození druhého prcka. Zastavili jsme se za ní, abychom ji trochu vyzpovídali a zjistili, jak se jí letos jezdilo.

Co všechno se u vás doma změnilo s příchodem prvního dítěte?

Změnilo se plno věcí, tak jak to s příchodem dětí bývá ? . Člověk ztratí svůj klid a pohodlí a vše se točí kolem nového člena rodiny. Ale my už jsme se na tuto fázi života těšili, nechtěli jsme dále žít jen sami pro sebe. A z toho plyne, že kolo stálo minimálně rok úplně stranou. V květnu byl synovi rok a já postupně dostala chuť se zase občas projet.

Těšila jste se zpátky do sedla? Nebo jste si vychutnávala, že na něj nějakou dobu nemusíte sednout?

Obojí. Ze začátku jsem si opravdu užívala, že na kolo nemusím, a vůbec mi nechybělo. Ale jak jsem už zmínila, po čase a s příchodem jara mi kolo a obecně pohyb začal pomalu chybět.

Když jste zvažovali, jak později jezdit i s dítětem, proč jste nakonec zvolili vozík?

Že chceme nějaký vozík za kolo, jsme věděli už dlouho, jen jsme zvažovali jaký typ. Nakonec nám padl do oka jednokolový vozik Kolofogo.

Nás samozřejmě moc těší, že jste si vybrali vozík od nás, jak jste na nás narazili? A co rozhodlo, že jste dali přednost právě nám? Vyzkoušeli jste i jiné typy?

Rozhodl hlavně pohyb v terénu, kdy jednokolka umožňuje využití více cest, respektive i užších cest a singletracků. A vzhledem k tomu, že v našem okolí není moc širokých cyklostezek, volba byla celkem jasná. Poprvé jsme na vozíky KoloFogo narazili v článku na MTBS.cz.

Pomalu ale jistě jste se vrátila k ježdění, zkraje léta jste nafasovala fešácký nový dres… Plánujete návrat k závodění?

Z jara se opravdu dařilo, synovi se ve vozíku líbilo a s manželem se nám povedlo i několikrát týdně vyjet. Zúčastnila jsem se i pár závodů za Ghost team, kde jsem několik let aktivně závodila. Pak se rodinná situace trochu změnila a já už během roku najezdila minimum kilometrů.

Znamená to, že budete podruhé mámou? Můžeme gratulovat?

Ano, přesně. Od letošního léta čekáme další přírůstek do rodiny, který zanedlouho, doufáme, přivítáme na světě.

Skvělá zpráva, blahopřejeme! Nicméně, když se teď podívám trochu dál do budoucna, máte fůru medailí a trofejí, je ještě něco, co byste ráda dokázala nebo vyhrála?

Nikdy neříkej nikdy, ale já myslím, že ty velké výsledky už mám za sebou. Pokud se k závodění vrátím, tak si myslím, že to bude už jen na hobby úrovni.

Třeba ne, vím dobře, že jste skromná ? . Když se na ježdění s vozíkem zeptám pocitově, je to fajn? Třeba pro mě osobně bylo fajn, že jsme trávili společně čas i jinak než jen procházkou s kočárkem.

Je na tom super právě ta změna, kdy je člověk na vzduchu, v pohybu, a přitom i s dítětem. Většinou jsme vyráželi i s manželem, takže břímě vozíčku na sebe vzal on. Ale jinak musím říct, že i jakožto ženě mi jízda s vozíkem byla příjemná, kolo je dobře ovladatelné a na rovině o vozíku ani nevím. Samozřejmě do kopce dá zátěž pocítit ? .

Co manžel, najde taky čas na ježdění?

Manžel vlastně s vozíkem najezdil asi i více než já, protože několikrát vyjel i sám se synem. Pochvaluje si spojení hlídání dítěte s vlastním koníčkem, tedy cyklistikou.

Když jsme se potkali posledně, plánovala jste velkou rodinu, platí to ještě?

Určitě ano, pracujeme na tom ? .

Gratulujeme a držíme palce, ať všechno dobře dopadne a Aničce vyjde všechno, co si přeje! Vypadá to, že u ní KoloFogo rozhodně zahálet nebude ? .

PODĚKOVÁNÍ NA ZÁVĚR: FOTKY ANIČKY ZE ZÁVODŮ JSME SI VYPŮJČILI OD ONLINE MAGAZÍNU MTBS.CZ. DÍKY. AUTOREM FOTEK ANIČKY S VOZÍKEM JE JEJÍ MANŽEL. TAKY DĚKUJEME!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *