Pár tipů na takové to zimní ježdění

Pár užitečných tipů pro všechny, kteří vyrazí ven na kole, i když klesnou teploty hloubš pod nulu a terén pokryje ledovka…

Když klesnou teploty hloubš pod nulu a terén pokryje ledovka, jen tak někdo z nás na kole nevyjede. Pro ty z vás, kteří si teď ven na kole troufnou, jsme připravili pár tipů, jak z takové vyjížďky nepřijet úplně zasekaný a s promrzlým děckem.

1. Čalounění v suchu

Materiál, z kterého šijeme potah kočárku, je sice varianta cordury a tudíž něco vydrží (výrobce uvádí vodní sloupec minimálně 6000 mm, my sami jsme voděodolný zátěr téhle matérie několikrát testovali a drží statečně). Zimní bahnění, které si člověk tu a tam zpestří i přejezdem prosolených silnic, chce ale víc.

Ostatně, spolehlivého pomocníka oceníte i vy sami, nebudete pak muset vozík stříkat vapkou, nebo s ním provádět jiné kejkle, aby nevypadal jako koule bahna. Proto nabízíme jak blatník, tak hlavně skvělou ochrannou fólii na madlo, která spolehlivě zachytí všechen svinec odstřikující od vašeho zadního kola.

Obojí je k mání v našem shopu.

2. Nasolený rám

Jak už řečeno výše, v zimě válčíme nejenom se sněhem, ale i s blátem a se solí. Rám vozíku KoloFogo prošel práškovou lakovnou, vrstva laku je dostatečně silná, ale přesto doporučujeme, abyste jej čas od času taky očistili, především jeho spodní část, kyvku a 20tipalcové kolo s brzdou. Solná kaše zkrátka musí pryč ? To samé platí i o rámu odrážedla.

Obyčejný opláchnutí dokáže divy. Vděčný vám nebude jen rám, ale hlavně brzda, kotouč i tlumič.

Co se pneu týče, to je na sníh a na led dostatečně široké (2,25 palce). Doporučujeme zvlášť teď jezdit s malinko podhuštěnou duší, „bačkora“ líp přilne – má jednoduše maximální kontakt se sněhovým či ledovým podkladem.

3. Viditelnost

Je sice už leden, ale pořád ještě se stmívá dřív. Spousta z nás mívá padla nejdřív kolem páté, kdy už je venku minimálně šero, ale spíš už tma. Vozíky KoloFogo jsou sice vybavené reflexními prvky, přesto neškodí, když si na rám upevníte aspoň dvě bodová světla.

Můžou to být třeba světla od Sigmy s obyčejným upevněním na gumu či suchý zip. Vrzněte je dolů, zboku na rámové trubky madla, svou práci odvedou dobře. Pro jistotu klidně přidejte i další dvě nahoru na rám. Díky blikačkám budete dobře viditelní i v mlze.

Pokud budete chtít, můžete světla od Sigmy koupit i u nás, jedno za 169,- Kč. Stačí napsat si o ně na info@redfleck.cz.

4. Zima a prcek v kočáře

Náš malý pasažér by měl zvlášť v zimě trochu víc spolupracovat ? Skvělé je, když během jízdy hýbe alespoň hlavou. V zimním šeru asi není úplně za čím se otáčet, ale i tak je fajn, když má dobrý výhled. „Můžete ho dodatečně motivovat dalšími věcmi, třeba mu na fólii oken dát nálepky s oblíbenými postavičkami,“ řekl nám k tomu před časem fyzioterapeut Miloš Matějov.

Podle něj by pak úplně ideální bylo, aby dítě zapojilo i ruce a nohy. „Důležité je, aby s nimi mohlo volně hýbat. Motivovat ho můžete například hrazdičkou s hračkami, s kterými si může za jízdy hrát,“ říká Matějov.

Hrazdičku s hračkami nabízíme také v našem shopu, mrkněte.

5. Termoska

Asi zbytečná poznámka na závěr, ale přece jen – nezapomeňte na termosku s nějakým životabudičem. Pro oba ? Vyberte nějakou dobrou, hlavně s dobrým uzávěrem, vyplatí se ?

Takže hurááá do terénu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *