Tipy pro podzimní ježdění

Blíží se konec sezóny, nebo alespoň doby, kdy se dá s vozíkem jezdit každý den.

Řada našich zákazníků by s tím nesouhlasila, protože s vozíkem jezdí i když je venku počasí pod psa, viďte třeba Chalupovi? 😉 Máme pro vás pár tipů, jak si užít i podzim s jeho převážně deštivým a už studenějším klimatem.

Především se nemusíte bát, že byste vozíku dali nějak víc zabrat. Voda ani bláto mu nevadí. Potah je voděodolný, takže pokud s vozíkem vyloženě neuvíznete při brodění v řece, měl by dítě udržet v suchu v jakékoli slotě.

Myslete jen na to, že je dobré z něj po jízdě všechno bláto dostat. Určitě to udělejte po každém bahnění. Je to jako s kolem, když dojedete, vezmete ho vapkou. Tady stačí použít malé koště a kus hadru. Koštětem vezměte potah, hadrem pak tlumič a brzdu.

Určitě je fajn mít na madle ochrannou fólii a na kyvce namontovaný blatník. Budete pak mít míň práce s tím vozík vyčistit.

Když už je z něj pak už jen bahnitá koule, zvažte, jestli potah nesundat a nehodit do pračky. I to totiž můžete udělat. Stačí jen odmontovat kyvku a madlo, pak potah snadno sundáte. Naládujte ho do pračky a perte ho na 30 stupňů, klidně bez prášku (nebo s minimen prášku). Potah rychle usychá, nebojte, takže jej ještě ten samý den můžete zase obléct a vyrazit.

Brzo tma

Většina z nás se na kolo dostane až odpoledne, což už teď na podzim znamená za šera. Potah je sice lemovaný reflexními pásy, neškodí ale, když jeho viditelnost zvýrazníte nějakou tou malou žárovčičkou navíc.

Na trhu je spousta malých, ledkových světýlek, které se dají snadno přidělat buď na trubky madla (ať už z boku nebo zezadu), nebo třeba na tlumič. Není potřeba to přehánět, na druhou stranu, když víte, že vaše trasa povede částečně i po silnici, klidně vozík světýlky ověšte jak vánoční stromeček.

Když už to není na kraťasy

No a taky se nám ochlazuje. V našem klimatickém pásmu to sice nejsou nijak dramatické změny, ale na triko a kraťasy už to není. Copak vám, vám je ještě hej, vy se zahřejete šlapáním, ale děcku za vámi může být celkem frišno. Pořádně ho proto oblečte a zabalte do deky, ať si to užije. A do kapsičky na pití pod sedačkou přibalte termosku s čajem. V sychravějším dni dítě jako když najde 😉

Toť ve stručnosti vše. Takže naplánujte nějaký pěkný švih a jede se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *