Naše vize aneb co připravujeme

Variabilní nákladní vozík, který obstará obchod, nákupy i zábavu s dětmi.

Řada dnešních automobilek začínala skromně v garáži výrobou jízdních kol. Dnes se k ní zase vracejí. Kola jsou hlavně dík elektrickému pohonu čím dál populárnější a mít vlastní auto začíná být zbytečný luxus. Dík vymakaným technologiím není daleko doba, kdy se auta budou sdílet. Jasně, vždycky bude někdo, kdo ho bude chtít sám pro sebe, ale k čemu vlastně? Kamkoli dnes jedete, tam si nějaké to auto můžete půjčit. A po městě se dnes člověk může daleko rychleji přesouvat právě na kole nebo na elektrokole.

Jsme přesvědčení, že to tak jednou bude i u nás, nejen v Německu, Holandsku nebo ve Skandinávii. Pravda, asi si na to ještě chvilku počkáme, ale to nám nijak nebrání pracovat už teď na věcech, které by se jednou mohly hodit všem, nejen lidem ve zmiňovaných zemích.

Pilotní věc je nákladní verze našeho vozíku. Rádi bychom, aby našla co možná nejširší využití. S naší první variantou jsme chtěli oslovit hlavně nomády, kteří cestují všude možně po světě a vláčejí s sebou spoustu tašek a proviantu. Moc toho vlastně nepotřebovali – rám s letmo uloženým kolem odpruženým tlumičem a tažnou tyč, to všechno v takových rozměrech, aby to s sebou mohli čas od času brát i do letadla.

Když už jsme s tou nákladní verzí začali, přemýšleli jsme dál. Člověk s tím může zajet v sobotu ráno ze své farmy do města, v několika krocích na náklaďáku rozbít stánek s poutačem a až prodá, co s sebou přivezl, zase vozík v několika krocích složit a tradá domů… Tahle verze by mohla být zajímavá i pro obchodníky – v mžiku se přepravím z jednoho náměstí na druhé, nelítám přitom ze stánku do stánku, ten mám pořád s sebou.

Totéž platí i pro nejrůznější prezentace, ať už propagujete místní cyklostezky nebo politickou partaj. Prima je, že se po městě přesouváte mnohem rychleji než autem a že nejste vázaní na jedno místo a jeden stánek.

Celý ten náš koncept se dá i hodně zjednodušit, zvažujeme například i samotnou elegantně ohnutou tyč s kolem, na kterou se budou připínat nebo zavěšovat variabilní tašky. Tahle varianta nás přivedla na myšlenku univerzálnějšího využití – člověk by vozík mohl využívat i bez kola, jako takový pojízdný batoh třeba při chůzi v horách. Nebo na tyč ve dvou krocích přidělat sedlo se stupačkami a malá řidítka, posadit tam dítě a vzít ho na trh nebo do města s sebou – ne jako dnes za tyčí, ale na tyči.

Variabilitu chceme řešit formou praktických nástaveb a příslušenství. Základem bude jednoduchý, ale solidní pracant…

Doba se zkrátka mění a kola se po letech zas vracejí ve velkém do ulic. Důkazem může být třeba fakt, že už i takový Harley Davidson pracuje na tom, aby co nejdříve přišel s vlastními elektrokoly…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *